Napovednik dogodkov v društvih za maj 2014

DRUŠTVO BOLNIKOV Z OSTEOPOROZO JESENICE

• 9. maj:  pohod na SlavnikSonc-1
  • 22. majob 17. uri v upravni stavbi Splošne bolnišnice Jesenice predavanje Darje Gašperlin-Dovnik,dr. med., z naslovom SARKOPENIJA: IZGUBA MIŠIČNEGA TKIVA – MANJŠA MIŠIČNA MOČ
  • 22. maj: ob 9. uri v prostorih društva delavnica ročnih del, izdelava darilne vrečke in škatle
  • 20. maj: izlet v Terme Snovik

DRUŠTVO ZA PREPREČEVANJE OSTEOPOROZE POSAVJESonc-1

• 20. maj: Društveni pohod po Krakovskem pragozdu pod strokovnim vodstvom gozdarja; zbor ob 9.00 pri Gostilni  Žolnir v  Kostanjevici. Nezahtevne hoje po ravnem terenu bo za 2 – 3 ure. Prijave do 15. maja. Pohod bo v vsakem vremenu, saj imajo organizatorke pripravljentudi »plan B«.

DRUŠTVO ZA PREPREČEVANJE OSTEOPOROZE HRASTNIKSonc-1

• 5. – 10. maj: šola osteoporoze v SanSimonu v Izoli
  • 26. maj: družinski piknik na Blatah nad Hrastnikom

PREKMURSKO OSTEOLOŠKO DRUŠTVO MURSKA SOBOTASonc-1

• 10. maj: Ob svetovnem dnevu gibanja se bomo podale na ogled naravne pridelave povrtnin in žitaric na kmetiji Majde Mlinarič,dipl. farm.,v Ižakovcih; sledil bo pohod ob reki Muri, zaključile ga bomo z družabnim srečanjem.
  • 26. maj: enodnevni izlet v Logarsko dolino in ogled Savinjskega gaja. Odhod bo ob 6. uri z avtobusne postaje v Murski Soboti. Cena izleta je 48€, prijave s plačilom sprejemamo v času dežurstva na sedežu društva.

DRUŠTVO ZA OSTEOPOROZO POMURJA RADENCISonc-1

• 3. maj:testne meritve mineralne kostne gostote v prostorih osnovne šole Grad na Goričkem. Pričakujemo blizu sto oseb.
  • 17. maj:V sklopu Mednarodnega maratona Treh src se bomo udeležile 24. pohoda Radenska Plus. Start bo ob 8.00 pred hotelom Radin v Radencih. Krožna pot bo dolga 12 kilometrov.

DRUŠTVO BOLNIKOV Z OSTEOPOROZO ŠALEŠKE DOLINE VELENJESonc-1

• 10. maj:  kopalni izlet v Koper – Žusterno, kjer bomo opravili meritve ITM, telesne maščobe, trebušne maščobe, metabolizma, skeletnega mišičevja, krvnega tlaka, utripa srca, na koncu pa se bomo lahko s strokovnjakom posvetovali o svojem zdravstvenem stanju.
  • 13. maj: predavanje na temo VSAKA MINUTA JE POMEMBNA! Predavateljica Andreja Gajšek, dipl. med. sestra,  nam bo predstavila temeljne postopke oživljanja z uporabo avtomatskega defibrilatorja.

DRUŠTVO ZA OSTEOPOROZO LJUTOMERSonc-1

• enodnevni izlet po Prlekiji – datum še ni določen
  • predavanje “Sarkopenija”, predavateljica Darja Gašperin Dovnik, dr. med. – datum usklajujemo z ormoškim društvom.

DRUŠTVO ZA OSTEOPOROZO DOLENJSKE NOVO MESTOSonc-1

• 7. maj: prva seja novo izvoljenega upravnega odbora društva

DRUŠTVO BOLNIKOV Z OSTEOPOROZO KRANJ

• 15. maj:  pohod na Slavnik in kopanje v StrunjanuSonc-1
  • 20. maj: pohod v spomin dr. Alenki Pegam; pot nas bo tokrat vodila iz Cerkelj proti gradu Strmol (voden ogled gradu) in naprej v Adergas, kjer bomo imeli zaključek pri domačiji Vodnik.  Start pohoda bo ob 8. uri pod Jenkovo lipo.
  • 22. maj: V dvorani gasilskega doma Prebačevo bodo od 17. do 19. ure potekale meritve mineralne kostne gostote. Ob 19. uri pa bo predavanje z naslovom SARKOPENIJA (izguba skeletne mišične mase) in predstavitev prehrane, bogate s proteini. Predavala bo Darja Gašperlin Dovnik, dr. med.
  • 24. maj: Županov tek okoli Brda, pričetek ob 10.uri. Prijave sprejemamo v pisarni društva v času uradnih ur do vključno 19. maja.

DRUŠTVO ZA OSTEOPOROZO ORMOŽSonc-1

• 5. maj: vabimo na predavanje Damijane Bosilj, dr.med., spec. ginekologijein porodništva na temo PREDMENOPAVZA, MENOPAVZA, POMENOPAVZA . Dobimo se ob 17. uri v Beli dvorani Grajske pristave v Ormožu.
  • 12. do 17. maj: v tem času bomo na TEDNU ZDRAVJA V STRUNJANU.
  • Zadnje dni v maju vabimo na predavanje zdravnice Darje Gašperlin Dovnik na temo SARKOPENIJA. Datum bomo sporočili naknadno, ker ga še usklajujemo z ljutomerskim društvom.