Gibanje je polovica zdravja
Gibanje v naravi je eden od elementov zdravega življenjskega sloga. In če je to ob Muri, v neokrnjeni naravi, je hoja bolj varna.
Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije
Zdravje mojih kosti – moja odgovornost
Gibanje v naravi je eden od elementov zdravega življenjskega sloga. In če je to ob Muri, v neokrnjeni naravi, je hoja bolj varna.
Zakon o dohodnini določa, da se do 0,5 % dohodnine, odmerjene od dohodkov, ki se vštevajo v letno davčno osnovo, nameni za financiranje humanitarnih dejavnosti.
Po dolgi osamitvi spet skupaj. Sevniška skupina na svojem tretjem pohodu po zrahljanju protivirusnih ukrepov.
Po skoraj petih mesecih so se prvič sestale. Zdaj še bolj cenijo svobodo gibanja in druženja, pravijo članice DPO Posavje, ki so izrabile prvo možnost srečanja. Kak teden pred njimi so bile na pohodu tudi članice iz Sevnice in Krškega.
V vasi Šklendrovec v občini Zagorje ob Savi živi Silva Korimšek, dolgoletna članica Društva za preprečevanje osteoporoze Zagorje ob Savi.
Društvo za preprečevanje osteoporoze Posavje si je zastavilo obširen program dela v upanju, da ga bo mogoče tudi izvesti. Če se širjenje koronavirusa ne bo zaustavilo, bodo vsebine prilagajali možnostim.
Milan Koren v pogovoru z Lucijo Vento iz velenjskega društva Sončnica: “Nisem ljubitelj prehranskih dopolnil. Uživam v raznoliki prehrani, za kar se moram zahvaliti ženi. Dovolj zelenjave, gibanja na soncu. Izjema je vitamin D, ki pa ga pozimi res dodajam.”
Ana Koren si želi, da bi bili ljudje v letu 2021 bolj sočutni, bolj pošteni, manj pohlepni, manj sovražni, bolj plemeniti. Pa da bi spet zaživeli tako, kot smo bili vajeni pred korono. To je povedala v klepetu z Lucijo Vento.
v mladosti se je učila igrati citre in bila kar uspešna. Kasneje je igranje zaradi drugih obveznosti zanemarila, a se zopet stara ljubezen do igranja vrača. To in še marsikaj pove o sebi Alja Krevh.
Posavsko društvo se z majhno “inventuro” opravljenega dela poslavlja od leta 2020 in namenja voščilo za prihajajoče, ki naj bi bilo manj stresno, bolj prijazno in spodbudno.