Obisk šolskega muzeja

Slovenski šolski muzej je eden najstarejših muzejev na Slovenskem, ustanovljen je bil 2.avgusta 1898. Potreben je temeljite prenove, zato je sedaj na ogled le del stalne razstave.
Muzej se nahaja v nekdanji uršulinski šoli, v njem je shranjena zgodovina razvoja slovenskega šolstva vse do današnjih dni.

Obiskovalcem oživijo nekdanje šolsko življenje zanimive postavitve, makete, učni pripomočki, knjige, še posebej pa pritegne prikaz pouka v nekdanjim šoli “v živo”. Tako smo tudi me, oblečene v nekoč predpisane šolske uniforme, posedle v klopi in se preizkusili v lepopisju.

Neubogljiva učenka Meta je bila kaznovana, tako da je morala na osličku brati šolske “postave”.

Včasih so bili poredni otroci izpostavljeni posmehu sošolcev. Neredko je pela tudi šiba ali pa so klečali na koruzi.Obisk naših članic je bil na žalost skromen, zato pa smo bile tiste, ki smo si muzej ogledale, zelo zadovoljne.
Zapisala in foto: Metka Janc