DBO Kranj: Program za leto 2022

Na Društvu bolnikov z osteoporozo Kranj se trudimo, da bi vam tudi v teh časih pripravili zanimiv program. Tako kot vsa leta do sedaj načrtujemo aktivnosti terapevtskih vadb.

Žal tudi letos vstopamo v negotovo sezono. Ravnali se bomo po ukrepih, ki jih sprejema Vlada RS Slovenije, in po odločitvah vodstva šol, kjer vadbe potekajo. V praksi se je namreč spomladi izkazalo, da nekatere šole niso dovolile uporabe prostorov zunanjim uporabnikom, kljub temu da so bili ukrepi že sproščeni.

V tem trenutku so vsi naši najemodajalci načeloma potrdili sodelovanje, vendar se stvari do začetka sezone lahko še spremenijo. Zato vas, spoštovane članice in člani, prosimo, da v primeru nejasnosti pokličete v pisarno društva v obdobju pred začetkom vadbe, kjer boste dobili informacijo, če bo le-ta potekala. V kolikor pa bo za celotno državo veljala prepoved vadb v zaprtih prostorih, le-teh seveda do preklica ne bomo izvajali nikjer.

Srečanja preko računalnika na ZOOM

V vsakem primeru pa bomo na Društvu omogočili vadbo na daljavo prek računalnika. Srečevali se bomo v živo po aplikaciji ZOOM. Za to potrebujete računalnik, tablico ali pametni telefon (kamera in mikrofon nista obvezna, a priporočljiva), naloženo aplikacijo ZOOM (podrobnejša navodila dobite ob prijavi na vadbo) in nekaj prostora za vadbo doma.

Tudi za ta namen smo odprli elektronski naslov [email protected]. Prosimo, da v prijavi navedete kje in kdaj ste vadbo obiskovali do sedaj ter svojo telefonsko številko. Vse informacije glede vadbe boste potem dobili na svoj elektronski naslov.

Mogoče se komu od vas zdi ta način v tem trenutku nesprejemljiv, preveč zahteven. V praksi pa je tako, da je potreben le en klik na povezavo, ki jo boste prejeli. V kolikor sami niste dovolj vešči za uporabo računalnika, vam mogoče lahko pomaga kdo od vaših domačih.

Cena vadnine prek ZOOMA je enaka ceni vadnine v telovadnici. Na naveden elektronski naslov lahko vedno vprašate, karkoli bi vas v zvezi z Društvom zanimalo.

Program za leto 2022

Preverite pogoje in datum pričetka vadb, ker je ta različen glede na razpoložljivost in pogoje terapevtov. Cena vadbe je 18,00 € za dva (2) meseca.

Vadba v bazenu je 14,00 € za en (1) mesec. (V primeru takojšnega plačila prispevka za vadbo v bazenu za tri mesece (do konca leta) je prispevek 35,00 €). Pričetek vadbe v bazenu 20. 9. 2021!

• POHODI: nordijska hoja; pohod ob polni luni; pohod Stari grad nad Smlednikom –  glej prilogo UGODNOSTI ZA ČLANE
  • 20 LET DRUŠTVA BOLNIKOV Z OSTEOPOROZO JESENICE: 8. oktober 2021 ob 17.00, Gledališče Toneta Čufarja Jesenice. Ob 17.00 sprejem gostov, ki mu bo sledil kratek kulturni program in ogled gledališke predstave v izvedbi igralcev Gledališča Tone Čufar. Sledila bo pogostitev v avli gledališča. Odhod avtobusa: ob 15.00 Železniki, 15.15 Škofja Loka Mercator Podlubnik, 15.20 Škofja Loka avtobusna postaja, 15.30 Stražišče, 15.40 Mercator Primskovo, 15.50 Kokrica. Prijave zbiramo v pisarni društva.
  • DAN ODPRTIH VRAT DBO KRANJ: 11. oktober  2021 v Domu KS Primskovo: Ultrazvočne meritve na petnici bodo potekale med 15.00 in 18.00. Ob 15.45 pozdrav predsednice DBO Kranj Milene Zupin, ob 16.00 pa predavanje dr. Maje Kozlevčar Živec.
  • POHOD PO POTEH ŽITNIH POLJ: V okviru praznika KS Primskovo vas vabimo na  pohod, ki bo v soboto, 16. oktobra 2021. Zbor udeležencev pohoda bo ob 9.30 na parkirišču pred Domom KS Primskovo. Prijave sproti tam.
  • DELAVNICA REFLEKSNOCONSKA MASAŽA STOPAL ZA DOMAČO UPORABO: Refleksna masaža stopal je tisočletja stara masažna tehnika, kjer s potiskanjem in masiranjem refleksnih področij na stopalih vplivamo na sproščanje in ravnovesje celotnega telesa. Celotna delavnica je razdeljena na tri zaporedne torke, in sicer 19. 10, 26. 10. in 2. 11. 2021 med 8.30 in 11.30 v prostorih GD Zg. Brnik. Vodila jo bo ga. Marija Stele. Prijave zbiramo v pisarni društva.
  • PREDAVANJE V NOVEMBRU: Fitoterapija kot preventiva in podpora pri zdravljenju osteoporoze. Predavala bo Maria Ana Kolman. Datum in kraj predavanja bomo sporočili naknadno, po lokalnih medijih.
  • NOVOLETNA PREDSTAVA: 16. 12. 2021 ob 17.00 v dvorani v Cerkljah. Naslov predstave Ljubezen gre skozi želodec. Cena in odhod avtobusa bosta znana kasneje.
  • ORGANIZIRANO KOPANJE: Vabimo vas na kopalne izlete v Bernardin v Portorožu: 5. oktober, 2. november in 7. december 2021. Cena: do 30 oseb 22,00 € , nad 30 oseb 20,00 €. Odhod avtobusa: 6.30 Šk. Loka, 6.45 Stražišče, 7.00 Globus, 7.10 Mercator Primskovo, 7.20 Šenčur, 7.30 Cerklje. Prijave zaželene do petka pred izletom na telefon 041 424 768.
  • IZLET NA PTUJ: 22. 10. 2021. Voden izlet po mestu, kopanje v termah Ptuj in kosilo. Odhod avtobusa: 6.30 Šk. Loka, 6.45 Stražišče, 7.00 Globus, 7.10 Mercator Primskovo 7.20 Šenčur, 7.30 Cerklje. Prijave lahko tudi po telefonu v času uradnih ur.
  • ODDIH V STRUNJANU OD 28. 9. do 3. 10. 2021. Vse prijavljene obveščamo, da bo odhod avtobusa ob 9.00 iz Kranja in ob 9.30 iz Škofje Loke. Če je pri vas prišlo do sprememb (prevoz, odjava) prosimo, da to sporočite v pisarno.
  • PETDNEVNI ODDIH V Talasu Strunjan od 26. 11 do 1. 12. 2021.

PROSTOVOLJCI: Vabimo vse člane, ki bi želeli aktivno sodelovati v društvu, da se nam oglasite. Veseli vas bomo.

V TEM TRENUTKU JE ZA VSE AKTIVNOSTI, KI JIH IZVAJA DRUŠTVO, POTREBNO IZPOLNJEVATI   POGOJ PCT. VSE ZGORAJ NAŠTETO JE ODVISNO OD EPIDEMIOLOŠKE SLIKE IN UKREPOV VLADE.

Želimo vam lepe jesenske dni in ostanite zdrav,
Upravni odbor DBO Kranj
Avtorica fotografije: Mira Kofler