Pomursko društvo – Radenci

Vabilo članom in širši javnosti

V Beltincih bomo 8. 10. 2016 v Kulturnem domu  v ulici Štefana Kovača  pripravili OSTEOTLON, s katerim se vključujemo v obeležje svetovnega dneva osteoporoze.

Program:
1. Ob 10. uri bomo izvedli brezplačno ultrazvočno merjenje kostne gostote na petnici. Za merjenje se lahko prijavite pri Mariji (mobi 031 705 006).
2. Organizirali bomo pohod in ogled Beltincev pod vodstvom predstavnikov ZTK Beltinci.
3. Dijaki Medicinske šole Rakičan bodo predstavili program dela in učenja svoje  šole, merili nam bodo krvni tlak, ugotavljali sladkor v krvi in povedali, kako ugotoviti raka na dojki in še kaj.
4.  Ob 13. uri  nam bo NIJZ pripravil predavanje o zdravem slogu življenja, zdravi prehrani in pomenu gibanja. Sodelovali bosta diplomirana medicinska sestra Ema Mesarič, ki je koordinatorka za gibanje v Pomurju, in diplomirana inženirka živilske tehnologije Gordana Toht.
5. Izvedeli bomo, kaj je namen programa SVIT in zakaj je nujno, da se na njegovo povabilo odzovemo.

20160623_111007Vse to bomo popestrili s kratkim kulturnim programom in pogostitvijo z zdravo prehrano in napitki. Pripravili bomo tudi nekaj stojnic s koristnimi izdelki za zdrav slog življenja.

Pridite, veseli vas bomo!
Predsednica društva: Marija Horvat