DBO Velenje: Septembrske aktivnosti

”AKTIVNI ZA ZDRAVE KOSTI NA DEBELEM RTIČU”
Poletna šola osteoporoze na Debelem rtiču poteka že nekaj let zapored in je pomembna za izboljšanje življenja bolnikov z osteoporozo kot tudi preventivno. Naši člani se tam počutijo zelo dobro. Poleg klime je razlog za dobro počutje pristen, prijazen sprejem na Debelem rtiču.
Letos smo opravili šolo osteoporoze od 9. do 14. septembra. Naš program od ponedeljka do sobote je bil vsebinsko zapolnjen. Udeleženci smo imeli na voljo plavanje, nordijsko hojo, sprehode, skupinske sprostitvene tehnike, zdravstvene storitve – meritve krvnega sladkorja, pritiska, holesterola, kisika v krvi ter posvet z zdravstvenim osebjem. Vsak večer je bil tematski in preživeli smo ga v dobri družbi. Obiskali smo Ankaran, Izolo ter si v Hrastovljah ogledali freske v lokalni cerkvi in muzej vojaške zgodovine. Na Debelem rtiču, v občini Ankaran, smo predstavili društvo in znamenitosti Velenja. Zelo veseli smo, da nam je uspel projekt majic z društvenim logotipom in napisom ”Ni živleja brez Veleja”. Teden je minil hitro in vsekakor je bil nadvse koristen za rehabilitacijo kot tudi za preventivo udeležencev. Vrnili smo se polni energije in zagona za jesenske dni.
                                                                        Lucija Venta, sekretarka